روش تهیه ماکارونی کدو سبز

کدو سبز از سبزیجات پر خاصیتی است که همیشه دنبال راه‌های تازه برای استفاده آن در رژیم غذایی خود هستیم.

 

طرز تهیه

 

 اول از همه کدوها را بشویید و سر آن‌ها را جدا کنیدسپس آن‌ها را با استفاده از دستگاه رشته کن یا رنده مخصوص رشته کنید.اگر هیچ کدام از آن‌ها را ندارید می‌توانید اول کدوها را با استفاده از پوست کن معمولی به صورت ورقه‌های نازک دراز برش بزنید و بعد با چاقو به صورت رشته‌های دراز ببریدهرچه رشته‌ها درازتر باشند ماکارونی کدو سبز بیشتر شبیه به ماکارونی معمولی از آب در خواهد آمد.

روغن زیتون را همراه با سیر رنده شده و پودر فلفل قرمز داخل تابه‌ای بریزید و روی شعله متوسط گاز بگذارید تا داغ شودوقتی روغن کاملاً داغ شد، رشته‌های کدو سبز را به آن اضافه کنیدکدو سبز را حدود ۵۷ دقیقه تفت بدهید تا پخته شود اما همچنان قدری ترد باشدبیش از این آن‌ها را نپزید در غیر این صورت ماکارونی خمیر می‌شوددر حین سرخ کردن مرتب رشته‌های کدو سبز را زیر و رو کنید تا همه آن‌ها فرصت پخته شدن و تماس با کف تابه را پیدا کنند.

گوجه و ریحان را خرد کنید و آن‌ها را همراه با پنیر پارمزان رنده شده به تابه اضافه نمایید۱ دقیقه دیگر به تفت دادن ماکارونی و بقیه مواد ادامه دهیدحال ماکارونی کدو سبز و سبزیجات را با انبر بردارید و به ظرف سرو مورد نظرتان منتقل کنیدبگذارید مایع داخل تابه باقی بمانداز آن برای تهیه سس ماکارونی استفاده خواهیم کرد.

مایع باقیمانده داخل تابه را همچنان حرارت بدهید تا خوب داغ شود ولی به جوش نرسدنشاسته ذرت را در کمی آب سرد حل کنید و سپس روی آب سبزیجات داخل تابه بریزیدحدود ۱ دقیقه حرارت بدهید و هم بزنید تا سس غلیظ شودآن را بچشید و به مقدار دلخواه نمک و فلفل بزنیدسس را روی ماکارونی کدو سبز بریزیدمقداری پنیر پارمزان و برگ ریحان روی آن بپاشید و ماکارونی را سرو کنید.

نکتهکدو سبز را پوست نکنیدکدوی بدون پوست سریع خمیر می‌شود و تردی کمتری دارد.

– به کدو سبز قبل از پخت یا حین پخت نمک نزنید چون از کدو آب می‌کشدنمک را به سس ماکارونی اضافه خواهیم کرددر ضمن پنیر پارمزان خودش نمک دارد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

جهت سفارش اینترنتی و دریافت مشاوره برای خرید هر محصول با شماره ثابت ۵۵۳۲۶۳۱۳-۰۲۱ یا ۰۹۱۰۸۸۳۳۶۰۳ کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

همکاران و مصرف کنندگان گرامی جهت هر گونه انتقاد و پیشنهاد با شماره ۰۹۱۲۲۷۷۷۶۴۰ مدیریت در تماس باشید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است