دستور کیک ماکارونی و پنیر

 

کیک ماکارونی و پنیر ایده جالبی است که می‌توان آن را شکل دیگری از مک اند چیز دانست.

مواد لازم برای کیک ماکارونی و پنیر

پنیر رنده شده ۳ پیمانه

ماکارونی فرمی ۵۰۰ گرم

کالباس بیکین دودی ۳۰۰ گرم

پیاز ۱/۲ پیمانه

خامه ۲ پیمانه

آرد ۱/۳ پیمانه

کره ۱ پیمانه

تخم مرغ ۵ عدد

نمک و فلفل به مقدار کافی

 

کیک ماکارونی و پنیر ایده جالبی است که می‌توان آن را شکل دیگری از مک اند چیز دانستاین بار ماکارونی و پنیر با مقداری کالباس بیکن و پیاز سرخ شده مخلوط می‌شوند و در قالب فلزی به شکل کیک پخته می‌شوندچیزی که بیشتر از همه طعم کیک ماکارونی و پنیر را تعیین می‌کند نوع پنیر استدر اینجا از ۱ پیمانه پنیر چدار، ۱ پیمانه پنیر پارمزان و ۱ پیمانه پنیر گودا استفاده شده، البته شما می‌توانید بسته به سلیقه خود از ترکیب پنیر دلخواهتان استفاده کنیدهمچنین می‌توانید به جای بیکن از گوشت چرخکرده هم استفاده کنیدکیک ماکارونی و پنیر به شدت سیرکننده و پر کالری است ولی می‌توانید هر چند وقت یک بار آن را برای تنوع تهیه کنید یا در یک مناسبت خاص تقدیم عزیزانتان کنید.

 

طرز تهیه

 

ابتدا ماکارونی را بپزیدقابلمه‌ای پر از آب را با قدری نمک و روغن بجوشانید و ماکارونی فرمی را طبق دستور نوشته شده روی بسته بندی بپزید.

پنیر را داخل کاسه بزرگی رنده کنیدتابه‌ای را روی گاز بگذارید تا داغ شودهمین طور که تابه داغ می‌شود کمی کره داخل آن بریزیدوقتی کره ذوب شد کالباس‌ بیکن و پیاز خرد شده را داخل تابه بچینید (کالباس را هم خرد کنید). بیکن و پیاز را حدود ۱۵ دقیقه تفت بدهید تا پیاز نرم و طلایی رنگ شوددر این مرحله فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

حال باید سس پنیر را تهیه کنیدقالب کره را داخل شیرجوشی قرار دهید و بگذارید روی حرارت ملایم ذوب شودآرد را به تدریج روی کره ذوب شده الک کنیدسپس خامه را اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنیدبه تدریج پنیر رنده شده را اضافه کنید و همزمان با دست دیگرتان هم بزنیدوقتی همه پنیر اضافه شد سس آماده استسس پنیر را روی ماکارونی پخته و آبکش شده بریزید، فقط ۱/۲ پیمانه از سس را نگه دارید و بگذارید داخل شیرجوش باقی بماند (بعداً به عنوان روکش کیک استفاده می‌شود).

حال پیاز و بیکن سرخ شده را به ماکارونی اضافه کنیدقدری هم نمک و فلفل بپاشید و هم بزنیدقبل از اضافه کردن تخم مرغ ۵ دقیقه صبر کنید تا ماکارونی و پنیر خنک شوداگر تخم مرغ را به پنیر داغ اضافه کنید بلافاصله داخل آن سفت می‌شود و بعداً کیک خودش را نمی‌گیردتخم مرغ‌ها را در کاسه دیگری بشکنید و خوب هم بزنیدوقتی مخلوط ماکارونی و پنیر خنک شد، تخم مرغ‌های همزده را به آن اضافه کنید.

خوب کف قالب مورد نظر را با کره چرب کنید و بعد هم آرد بپاشیدمخلوط ماکارونی و پنیر را داخل قالب بریزید و به آرامی آن را فشار بدهید تا کمی فشرده شودحال آن را ۳۵۴۵ دقیقه در فر قرار دهید تا کاملاً پخته و طلایی رنگ شودمی‌توانید یکی دو دقیقه آخر شعله روی فر را روشن کنید تا رویکیک ماکارونی و پنیر هم طلایی شود.

۱۵ دقیقه صبر کنید قالب خنک شود سپس کیک را در ظرف مورد نظر برگردانیدبرای سرو، ۱/۲ پیمانه سس پنیر باقیمانده را مجدداً گرم کنید و روی کیک بریزید.

نکتهمرحله چرب کردن قالب خیلی اهمیت دارد در غیر این صورت ماکارونی از قالب جدا نخواهد شد.

 

 

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

جهت سفارش اینترنتی و دریافت مشاوره برای خرید هر محصول با شماره ثابت ۵۵۳۲۶۳۱۳-۰۲۱ یا ۰۹۱۰۸۸۳۳۶۰۳ کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

همکاران و مصرف کنندگان گرامی جهت هر گونه انتقاد و پیشنهاد با شماره ۰۹۱۲۲۷۷۷۶۴۰ مدیریت در تماس باشید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است